بازار عمده ادویه ایران

میخک و فواید آن

فواید خوردن روزی 2 عدد میخک

میخک از معروف ترین ادویه های موجود درجهان میباشد و خاصیت درمانی دارد. همان گونه که اطلاع دارید و در قسمت های قبلی سلامت ادویه چی گفته شد این گیاه درطبخ ادویه معطر میباشد که با ترکیب دارچین، فلفل، زردچوبه و دیگر ادویه ها معروف به ادویه کاری به وجود می آورد. باید بدانید این ادویه در زمان های گذشته به قدری قیمتش بالا بود که فقط قشر ثروتمند و پادشاهان قادر به خرید و استفاده از آن بودند. فقط خوردن دو دانه میخک چه تغییراتی در سوخت وساز بدن ما ایجاد می کند؟

میخک موجود در وبسایت ادویه چی بهترین کیفیت میخک بازار میباشد

فواید میخک

1- سیستم ایمنی بدن خود را با خوردن میخک تقویت کنید

ویتامین C موجود در میخک منجر به زیاد شدن گلبول های سفید خون در بدن میشود و عفونت ها را از بین می برددر نتیجه می توانبیان داشت میخک بهترین مورد برای افزایش سیستم ایمنی بدن می باشند که با استفاده از آن سیستم ایمنی تقویت شده و از بروز بسیاری از مشکلات جلوگیری می شود.

 

2- میخک موجب رفع بوی بد دهان می شود

بسیاری از افراد، صبح ها هنگام برخاستن از خواب با بوی بد دهان مواجه می شوند که به علت وجود یک باکتری غیر هوازی است که روی زبان شکل می گیرد.باکتری با تجزیه پروتئین های موجود درخوراکی موادی مثل سولفید هیدروژن و اسکاتولبه وجود می آورند. برای جلوگیری از بوی نامطبوع دهان، بهداشت و مسواک دندان ها، استفاده از آدامس و… موثراست اما مهم ترین شیوه برای نابودی بوی بد دهان استفاده از میخک میباشد.

میخک حاوی خاصیت ضدعفونی کنندگی، ضد قارچ و ضد میکروبی میباشد که سبب نابودی باکتری ها و میکروب های مضرر دهان می گردد. میخک از دو قسمت نر و مادهبه وجود آمده است.قسمت نر همان ساقه و قسمت ماده ی آن توپ میباشد. آقایان برای استفاده از میخک فقط ساقه را استفاده نمایند ولی خانم ها هر دو قسمت نرو و ماده را می توانند بجوند.

3- دندان درد خود را با میخک تسکین دهید

یکی از فایده های میخک ،تسکین درد دندان میباشد. خواص بی حسی که درون میخک وجود دارد. دندان درد را تسکین میده دپس فقط باگذاشتن یک دانه میخک بروی دندانی که دردناک است ازمیزان عذاب آن تا هنگام رفتن نزد دندانپزشک کاهش دهید.

 

4- میخک کبد را سالم نگه میدارد:

همانگونه که خبر دارید مواد مضر بدن و همچنین متابولیسم داروهای مورد استفاده شما به وسیله ی اندام کبد خونسا میگردد .موجود بودن ماده ای که اوژنول نام دارد در روغن میخک سبب میگردد متابولیسم کبد به طور چشمگیری بهتروبا سرعت انجام گردد پس با مصرف میخک توان کبد خویش را افزایش دهید.

میخک برای جلوگیری کردن از التهاب و درد در بدن

همان گونه که قبل ازفایده های اوژنول گفته شد بهتر است بدانید اوژنول خواص ضد التهاب و ضد درد را دارامیباشد به این دلیل درجلوگیری از سردرد تاثیر زیادی دارد. بخاطر اینکه ازمیخک برای درمان سردرد استفاده می گردد. دو شیوه وجود دارد اول اینکه به صورت موضعی از آن استفاده بکنید و یا اینکه خودتان دانه را قورت بدهید ، اگرشیوه دوم یعنی بلعیدن آن رااستفاده کنید بهتر میباشد

 

6- تنظیم قند خون  بدن شما با میخک:

.ویژگی خوبی که میخک دارد این میباشد که همانند انسولین استفاده میشود و برایکسانی که دیابت دارند بسیار مفید میباشدچون سبب خروج قند خون اضافی از بدن و دفع توسط کلیه ها میشود تا زمانی که تحت خود تنظیمی قرار بگیرد

7- نابودی باکتری های مقاوم:

طبق مطالعه دانشگاه آمریکایی میخک میتواند باکتری های مقاوم به آنتی بیوتیک را از بین ببرد

8- میخک سرشار از آنتی اکسیدان:

میخک دارای پلی فنول،می باشد پلی فنول ها مواد با ارزی هستند که هنگام جذب غذا وارد بدن میباشد و فشار خون و کلسترول را کاهش میدهد و باعث سلامت قلب میشود.

9- میخک سبب افزایش سلامتی استخوان ها میشود:
میخک دارای موادی میباشد که سبب افزایش سلامت استخوان ها میگرددو سلامت آن را تضمین میکند

 

10- جلوگیری از لخته شدن خون با میخک :
اوژنول که در میخک وجود دارد سبب جلوگیری از لخته شدن خون میگردد

11. میخک گوارش را آسان میکند :
میخک سبب میشود گوارش آسان تر اتفاق بیوفتد

آشنایی با ما

بازار ادویه ایران (ادویه چی) بزرگترین عمده فروشی ادویه و به عنوان مرجعی برای اطلاع رسانی قیمت در این صنف راه اندازی شده است. قیمت ادویه و همچنین تحلیل و بررسی واردات و صادرات کشور به صورت روزانه و فروش ادویه فله و بسته بندی با تضمین قیمت و کیفیت از جمله فعالیت های مجموعه ادویه ایران می باشد.با توجه به سابقه دراز مدت و نمایندگی های رسمی اخذ شده و تیم های حرفه ای، بر این تلاشیم تا رضایت حداکثری مشتریان را کسب کنیم.

تماس با ادویه چی

مرکز تماس: 04132873083
دفتر مرکزی: شهر تبریز-آخر خیابان استاد جعفری نرسیده به بلوار معلم کوچه صدیق

دارای سه انبار در شهر های تبریز,مشهد,تهران

مجوز ها

 

logo-samandehi

Template Design:Dima Group

کلیک کن